django - en to mn translation catalogue (176 entries)

en:  By %(filter_title)s
mn:  %(filter_title)s -ээр

en: %(app)s administration
mn: %(app)s удирдлага

en: %(class_name)s %(instance)s
mn: %(instance)s %(class_name)s

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
mn[0]: %(count)s %(name)s-ийг амжилттай өөрчиллөө.
mn[1]: %(count)s %(name)s-ийг амжилттай өөрчиллөө.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
mn[0]: %(counter)s үр дүн
mn[1]: %(counter)s үр дүн

en: %(full_result_count)s total
mn: Нийт %(full_result_count)s

en: %(name)s with ID "%(key)s" doesn't exist. Perhaps it was deleted?
mn: "%(key)s" дугаартай %(name)s байхгүй байна. Устсан байсан юм болов уу?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
mn[0]: Бүгд %(total_count)s сонгогдсон
mn[1]: Бүгд %(total_count)s сонгогдсон

en: 0 of %(cnt)s selected
mn: %(cnt)s оос 0 сонгосон

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Action:
mn: Үйлдэл:

en: Add
mn: Нэмэх

en: Add %(name)s
mn: %(name)s нэмэх

en: Add %s
mn: %s-ийг нэмэх

en: Add another %(model)s
mn: Өөр %(model)s нэмэх

en: Add another %(verbose_name)s
mn: Өөр %(verbose_name)s  нэмэх

en: Added "%(object)s".
mn: "%(object)s" нэмсэн.

en: Added {name} "{object}".
mn: Нэмэгдсэн {name} "{object}".

en: Added.
mn: Нэмэгдсэн.

en: Addition
mn: Нэмэгдсэн

en: Administration
mn: Удирдлага

en: All
mn: Бүгд

en: All dates
mn: Бүх огноо

en: Any date
mn: Бүх өдөр

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
mn: Та %(object_name)s "%(escaped_object)s"-ийг устгахдаа итгэлтэй байна уу? Үүнийг устгавал дараах холбогдох зүйлс нь бүгд устана:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
mn: Та %(objects_name)s ийг устгах гэж байна итгэлтэй байна? Дараах обектууд болон холбоотой зүйлс хамт устагдах болно:

en: Are you sure?
mn: Итгэлтэй байна уу?

en: Cannot delete %(name)s
mn: %(name)s устгаж чадахгүй.

en: Change
mn: Өөрчлөх

en: Change %s
mn: %s-ийг өөрчлөх

en: Change history: %s
mn: Өөрчлөлтийн түүх: %s

en: Change my password
mn: Нууц үгээ  солих

en: Change password
mn: Нууц үг өөрчлөх

en: Change selected %(model)s
mn: Сонгосон %(model)s-ийг өөрчлөх

en: Change:
mn: Өөрчилөлт:

en: Changed "%(object)s" - %(changes)s
mn: "%(object)s"-ийг %(changes)s өөрчилсөн.

en: Changed {fields} for {name} "{object}".
mn: {name} "{object}"-ны {fields} өөрчилөгдсөн.

en: Changed {fields}.
mn: Өөрчлөгдсөн {fields}.

en: Clear selection
mn: Сонгосонг цэвэрлэх

en: Click here to select the objects across all pages
mn: Бүх хуудаснууд дээрх объектуудыг сонгох

en: Close
mn: Хаах

en: Confirm password:
mn: Нууц үгээ батлах:

en: Currently:
mn: Одоогийнх:

en: Database error
mn: Өгөгдлийн сангийн алдаа

en: Date/time
mn: Огноо/цаг

en: Date:
mn: Огноо:

en: Delete
mn: Устгах

en: Delete multiple objects
mn: Олон обектууд устгах

en: Delete selected %(model)s
mn: Сонгосон %(model)s устгах

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
mn: Сонгосон %(verbose_name_plural)s-ийг устга

en: Delete?
mn: Устгах уу?

en: Deleted "%(object)s."
mn: "%(object)s" устгасан.

en: Deleted {name} "{object}".
mn: Устгасан {name} "{object}".

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
mn:  %(class_name)s төрлийн %(instance)s-ийг устгах гэж байна. Эхлээд дараах холбоотой хамгаалагдсан обектуудыг устгах шаардлагатай: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
mn:  %(object_name)s обектийг устгаж байна. '%(escaped_object)s' холбоотой хамгаалагдсан обектуудыг заавал утсгах хэрэгтэй :

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
mn: %(object_name)s '%(escaped_object)s'-ийг устгавал холбогдох объект нь устах ч бүртгэл тань дараах төрлийн объектуудийг устгах зөвшөөрөлгүй байна:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
mn: %(objects_name)s обектуудыг утсгаж байна дараах холбоотой хамгаалагдсан обектуудыг устгах шаардлагатай:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
mn: Сонгосон %(objects_name)s обектуудыг устгасанаар хамаатай бүх обкетууд устах болно. Гэхдээ таньд эрх эдгээр төрлийн обектуудыг утсгах эрх байхгүй байна:

en: Deletion
mn: Устгагдсан

en: Django administration
mn: Удирдлага

en: Django site admin
mn: Сайтын удирдлага

en: Documentation
mn: Баримтжуулалт

en: Email address:
mn: Имэйл хаяг:

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
mn: <strong>%(username)s</strong>.хэрэглэгчид шинэ нууц үг оруулна уу.

en: Enter a username and password.
mn: Хэрэглэгчийн нэр ба нууц үгээ оруулна.

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
mn: Эхлээд хэрэглэгчийн нэр нууц үгээ оруулна уу. Ингэснээр та хэрэглэгчийн сонголтыг нэмж засварлах боломжтой болно.

en: Forgotten your password or username?
mn: Таны мартсан нууц үг эсвэл нэрвтэр нэр?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll email instructions for setting a new one.
mn: Нууц үгээ мартсан уу? Доорх хэсэгт имайл хаягаа оруулвал бид хаягаар тань нууц үг сэргэх зааварчилгаа явуулах болно.

en: Go
mn: Гүйцэтгэх

en: Has date
mn: Огноотой

en: History
mn: Түүх

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
mn: Олон утга сонгохын тулд "Control", эсвэл Mac дээр "Command" товчыг дарж байгаад сонгоно.

en: Home
mn: Нүүр

en: If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check your spam folder.
mn: Хэрвээ та имайл хүлээж аваагүй бол оруулсан имайл хаягаараа бүртгүүлсэн эсхээ шалгаад мөн имайлийнхаа Spam фолдер ийг шалгана уу.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
mn: Үйлдэл хийхийн тулд Та ядаж 1-ийг сонгох хэрэгтэй. Өөрчилөлт хийгдсэнгүй.

en: Log in
mn: Нэвтрэх

en: Log in again
mn: Ахин нэвтрэх

en: Log out
mn: Гарах

en: LogEntry Object
mn: Лог бүртгэлийн обект

en: Lookup
mn: Хайх

en: Models in the %(name)s application
mn: %(name)s хэрэглүүр дэх моделууд.

en: My actions
mn: Миний үйлдлүүд

en: New password:
mn: Шинэ нууц үг:

en: No
mn: Үгүй

en: No action selected.
mn: Үйлдэл сонгоогүй.

en: No date
mn: Огноогүй

en: No fields changed.
mn: Өөрчилсөн талбар алга байна.

en: No, take me back
mn: Үгүй, намайг буцаа

en: None
mn: Хоосон

en: None available
mn: Үйлдэл алга

en: Objects
mn: Бичлэгүүд

en: Page not found
mn: Хуудас олдсонгүй.

en: Password change
mn: Нууц үгийн өөрчлөлт

en: Password reset
mn: Нууц үг шинэчилэх

en: Password reset confirmation
mn: Нууц үг шинэчилэхийг баталгаажуулах

en: Past 7 days
mn: Өнгөрсөн долоо хоног

en: Please correct the error below.
mn: Доорх алдааг засна уу

en: Please correct the errors below.
mn: Доор гарсан алдаануудыг засна уу.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
mn: Ажилтан хэрэглэгчийн %(username)s ба нууц үгийг зөв оруулна уу. Хоёр талбарт том жижигээр үсгээр бичих ялгаатай.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
mn: Шинэ нууц үгээ хоёр удаа оруулна уу. Ингэснээр нууц үгээ зөв бичиж байгаа эсэхийг тань шалгах юм.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
mn: Аюулгүй байдлын үүднээс хуучин нууц үгээ оруулаад шинэ нууц үгээ хоёр удаа хийнэ үү. Ингэснээр нууц үгээ зөв бичиж байгаа эсэхийг тань шалгах юм.

en: Please go to the following page and choose a new password:
mn: Дараах хуудас руу орон шинэ нууц үг сонгоно уу:

en: Popup closing...
mn: Цонх хаагдлаа

en: Recent actions
mn: Сүүлд хийсэн үйлдлүүд

en: Remove
mn: Хасах

en: Remove from sorting
mn: Эрэмблэлтээс хасах

en: Reset my password
mn: Нууц үгээ шинэчлэх

en: Run the selected action
mn: Сонгосон үйлдэлийг ажилуулах

en: Save
mn: Хадгалах

en: Save and add another
mn: Хадгалаад өөрийг нэмэх

en: Save and continue editing
mn: Хадгалаад нэмж засах

en: Save and view
mn: Хадгалаад харах.

en: Save as new
mn: Шинээр хадгалах

en: Search
mn: Хайлт

en: Select %s
mn: %s-г сонго

en: Select %s to change
mn: Өөрчлөх %s-г сонгоно уу

en: Select %s to view
mn: Харахын тулд %s  сонгоно уу

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
mn: Бүгдийг сонгох %(total_count)s %(module_name)s

en: Server Error <em>(500)</em>
mn: Серверийн алдаа <em>(500)</em>

en: Server error
mn: Серверийн алдаа

en: Server error (500)
mn: Серверийн алдаа (500)

en: Show all
mn: Бүгдийг харуулах

en: Site administration
mn: Сайтын удирдлага

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
mn: Өгөгдлийн сангийн ямар нэг зүйл буруу суугдсан байна. Өгөгдлийн сангийн зохих хүснэгт үүсгэгдсэн эсэх, өгөгдлийн санг зохих хэрэглэгч унших боломжтой байгаа эсэхийг шалгаарай.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
mn: Эрэмблэх урьтамж: %(priority_number)s

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
mn: %(items)s ээс   %(count)d-ийг амжилттай устгалаа.

en: Summary
mn: Нийт

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
mn: Манай вэб сайтыг ашигласанд баярлалаа.

en: Thanks for using our site!
mn: Манай сайтыг хэрэглэсэнд баярлалаа!

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
mn:  %(name)s "%(obj)s" амжилттай устгагдлаа.

en: The %(site_name)s team
mn: %(site_name)s баг

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
mn: Нууц үг авах холбоос болохгүй байна. Үүнийг аль хэдийнэ хэрэглэснээс болсон байж болзошгүй.  Шинэ нууц үг авахаар хүсэлт гаргана уу.

en: The {name} "{obj}" was added successfully.
mn:  {name} "{obj}" амжилттай нэмэгдлээ.

en: The {name} "{obj}" was added successfully. You may add another {name} below.
mn: {name} "{obj}" амжилттай нэмэгдлээ. Доорх хэсгээс {name} өөрийн нэмэх боломжтой.

en: The {name} "{obj}" was added successfully. You may edit it again below.
mn: {name} "{obj}" амжилттай нэмэгдлээ. Та дахин засах боломжтой.

en: The {name} "{obj}" was changed successfully.
mn: {name} "{obj}" амжилттай засагдлаа.

en: The {name} "{obj}" was changed successfully. You may add another {name} below.
mn: {name} "{obj}" амжилттай өөрчилөгдлөө. Доорх хэсгээс {name} өөрийн нэмэх боломжтой.

en: The {name} "{obj}" was changed successfully. You may edit it again below.
mn: {name} "{obj}" амжилттай өөрчилөгдлөө. Та дахин засах боломжтой.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
mn: Алдаа гарсан байна. Энэ алдааг сайт хариуцагчид имэйлээр мэдэгдсэн бөгөөд тэд нэн даруй засах хэрэгтэй. Хүлээцтэй хандсанд баярлалаа.

en: This month
mn: Энэ сар

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
mn: Уг объектэд өөрчлөлтийн түүх байхгүй байна. Магадгүй үүнийг уг удирдлагын сайтаар дамжуулан нэмээгүй байх.

en: This year
mn: Энэ жил

en: Time:
mn: Цаг:

en: Today
mn: Өнөөдөр

en: Toggle sorting
mn: Эрэмбэлэлтийг харуул

en: Unknown
mn: Тодорхойгүй

en: Unknown content
mn: Тодорхойгүй агуулга

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: View
mn: Харах

en: View %s
mn: %s харах

en: View on site
mn: Сайтаас харах

en: View selected %(model)s
mn: Сонгосон %(model)s-ийг  харах

en: View site
mn: Сайтаас харах

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
mn: Уучлаарай, хандахыг хүссэн хуудас тань олдсонгүй.

en: We've emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
mn: Таны оруулсан имайл хаяг бүртгэлтэй бол таны имайл хаягруу нууц үг тохируулах зааварыг удахгүй очих болно. Та удахгүй имайл хүлээж авах болно.

en: Welcome,
mn: Тавтай морилно уу

en: Yes
mn: Тийм

en: Yes, I'm sure
mn: Тийм, итгэлтэй байна.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
mn: Та  %(username)s нэрээр нэвтэрсэн байна гэвч энэ хуудасхуу хандах эрх байхгүй байна. Та өөр эрхээр логин хийх үү?

en: You don't have permission to view or edit anything.
mn: Танд харах болон засах эрх алга.

en: You may edit it again below.
mn: Та дараахийг дахин засах боломжтой

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
mn: %(site_name)s сайтанд бүртгүүлсэн эрхийн нууц үгийг сэргээх хүсэлт гаргасан учир энэ имэйл ийг та хүлээн авсан болно.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
mn: Та нууц үгтэй боллоо. Одоо бүртгэлд нэвтрэх боломжтой.

en: Your password was changed.
mn: Нууц үг тань өөрчлөгдлөө.

en: Your username, in case you've forgotten:
mn: Хэрэглэгчийн нэрээ мартсан бол :

en: action flag
mn: үйлдэлийн тэмдэг

en: action time
mn: үйлдлийн хугацаа

en: and
mn: ба

en: change message
mn: өөрчлөлтийн мэдээлэл

en: content type
mn: агуулгын төрөл

en: log entries
mn: лог өгөгдөлүүд

en: log entry
mn: лог өгөгдөл

en: object id
mn: обектийн id

en: object repr
mn: обектийн хамаарал

en: user
mn: хэрэглэгч
